Tipy jak si (u)šetřit peníze

1. Choďte do práce/na brigádu

Asi každého napadne, že když si chce vydělat, tak musí chodit do práce. Pro mladší to není až tak časté, proto jsem tento tip zmínila. Brigáda je super věc, pokud jste dosáhli 15 ti let a máte dokončenou povinnou školní docházku. V této době je hodně velká poptávka o brigády, takže neváhej a běž si hledat svojí vysněnou brigádu!
eura pod kalkulačkou

2. Prodávejte staré věci, oblečení nebo nábytek

Můžete prodávat oblečení, které se vám už nelíbí nebo z kterého jste už vyrostli. Velice známou stránkou na tyto prodeje je vinted. Nemusí Vám být ani 15 let, takže pokud jste mladší a nemůžete na brigádu, tak je tohle přesně vaše parketa. Dále se dají prodávat i věci, jenž už u vás nemají využití. Velice známou stránkou je letgo. Koneckonců na internetu jde nabízet už skoro všechno od mobilu až po kabelku.

3. Vařte si doma

Nezdá se to, ale když si každý týden zajdete 1-2x na restaurace na oběd nebo večeři, tak ve výsledku za celý měsíc dost utratíte. Nejlepší způsob je vařit si doma a brát si jídlo s sebou do školy, práce aj. Taktéž samozřejmě platí i objednaného jídla až domů – tak navíc platíte i dopravu.

4. Nekupujte si zbytečnosti

Dokola omílané téma. Nekupujte si věci, co opravdu nepotřebujete, jen protože jsou v akci nebo si řeknete: „To si určitě aspoň jednou vezmu na sebe“. U každého kupu si pečlivě musíte promyslet, jestli se vám to vyplatí.
otevřená peněženka bez peněz

5. Stanovte si určitý cíl kolik a na co si chcete našetřit.

Jestliže budete mít v hlavě obrázek toho, co byste si jednou v budoucnu chtěli koupit, ale znamenalo by to se omezit na pár měsíců a šetřit, tak vám to půjde stokrát lépe. Vždycky když si budete chtít koupit zbytečnost tak začnete myslet na svojí vysněnou věc (auto, počítač, dovolená, byt…COKOLI), tak si kup rychle rozmyslíte.

6. Každý týden si dejte stranou nějaké peníze

V případě, že si každý týden dáte stranou např. 50kč do kasičky a nebudete na tyto peníze sahat, tak si našetříte určitě mnohem rychleji.