Kouření škodí nejenom zdraví


Tabák zabalený v rozličných cigaretách bývá směsí tabáků, kterých může být ve směsi až třicet druhů, a to nejrůznějšího původu, všelijakými postupy fermentovaného. Ve směsi mohou být i další rozličné přísady.

 Namíchaná výsledná směs poskytuje různým značkám cigaret rozličné chutě. Tabák obsažený v cigaretách je nakrájený na velmi tenké proužky, ve kterých je velmi vysoké procento laminy.  Platí, že čím je řez tabáků v cigaretách hrubší, tím silnější a aromatičtější bude kouř z výsledné cigarety.

Náustkový papírek bývá z prodyšného materiálu. Je to proto, aby částečně reguloval tah cigarety. Papírek může být kvůli prodyšnosti i perforovaný. Perforace na papírku je ve formě mikroskopických dírek v první třetině náustkového papíru, kdy se perforace provádí mechanicky anebo laserem.

Cigaretový filtr se vyrábí acetátu celulózy. Filtry cigaret tvoří třetinu všeho možného odpadu z moří a oceánů, které se posbírá na plážích. Podle jiných zpráv se zdůrazňuje, že devadesát procent tohoto odpadu v oceánech tvoří plasty.

Cigaretový papírek, ve kterém je zabalena cigaretová směs obsahuje nejvíce chemikálií z celé cigarety. Bývá používán lněný nebo konopný, vysoce kvalitní celulózový papír. Tento cigaretový papírek reguluje rychlost hoření cigarety. Do cigaretového papíru se přidávají nejrůznější chemikálie, jako je například :
·         uhličitan vápenatý  který zlepšuje hoření a poréznost cigarety
·         uhličitan hořečnatý, který zlepšuje barvu popela z tabáku
·         oxid titaničitý, který dělá popel bělejší
·         dusičnan draselný, který zlepšuje hoření cigarety a dává popelu soudržnost.

Tabáková směs obsahuje mnoho druhů tabáků, které se společně promíchávají a následně fermentují. Fermentační suroviny mohou dávat cigaretám příchutě čokolády, brandy, vanilky, máty peprné a podobně.
Rozměry cigaret se řídí podle vyhlášky.

Jsou to typy cigaret:
Standardní cigareta – dlouhá 70 mm
Cigareta typu KING-SIZE –  dlouhá 85 mm
Cigareta typu SUPER KING-SIZE – dlouhá 100 mm
Cigareta s označením LONGS – dlouhá 120 mm
Cigareta s označením SUPER LONGS – dlouhá 150 mm