Abeceda pro nejmenší

Jako rodičům vám jistě neunikla skutečnost, že se vaše dítě učí novým věcem, poznávání a vnímání každého detailu – už od útlého věku. Právě proto není nikdy brzy na to, učit ho postupně a nejlépe formou hry pořád novým dovednostem a posilovat tím jeho logické uvažování. Tato technika vám pomůže dopracovat se ke zdravému vývoji a posune ho vpřed v každém ohledu.
Na učení dítě není nikdy malé, a to zejména v případě, že se mu snažíte vysvětlit základy, se kterými se setká celý život.písmena na hraní.jpg

Je dobré vědět, jaká písmena známe

Existuje nespočet různých hraček, které mají naučný charakter a jsou vhodné pro děti už těch nejmenších věkových kategorií. Mezi jednu takovou patří i abeceda pro děti Chytrá liška, kterou jistě znáte už z dob, kdy jste byli děti vy. Je to zábavní typ nauční hračky, se kterou dítě dospívá, pomalu se seznamuje s písmeny a učí se jich používat s nenáročných slovech – později i větách.
Jestli ji ovšem ještě nevlastníte, neváhejte ji vašemu dítěti zakoupit a učit se s ním poznávat to, jak vzniká řeč, kterou mu i tímto způsobem můžete jedině posílit.

Vhodná hračka i při poruchách s výslovností a řeči

Jestli jste si všimli, že vaše dítě jeho první slova plete nebo nevyslovuje správně, měli byste mít tuto hračku vždy po ruce a podpořit tím jeho řeč nenáročným učením prvních písmen a slabik. Nemusí se hned naučit celou abecedu, jde převážně o to, vyslovovat s ním každou hlásku pomalu a důkladně.písmena různého druhu.jpg
Mnoha dětem pomáhají takové typy hraček předejít vážnějším problémům, které souvisí s poruchou řeči a rovněž i lépe začlenit se do kolektivu, díky správné výslovnosti a srozumitelnosti daných vět.
TIP:
Vaše dítě si její význam začne více uvědomovat a všímat i v případě, když bude mít tuto hračku pořád na očích. Nesnažte se mu ji tedy schovávat do šuplíku a vytahovat pouze tehdy, když už bude opravdu znuděné, ale mějte ji naopak vždy k dispozici.