Zábava je součástí života

Již naši předci v dávných dobách se dokázali bavit. Vymýšleli různé tance, které symbolizovaly události, které se jim přihodily. Zaháněli tím zlé duchy, připravovali se na boj nebo tancovali zkrátka jen tak pro radost. Dokázali pohyby svého těla vyjádřit každodenní radost, smutek i bolest. Později přidávali k rituálním tancům i hudbu. Tím se očišťovali a uvolňovali pro další každodenní aktivitu všedního dne. Nikdy se netancovalo v párech. Tento způsob tance přetrval až do středověku.


Tancovačka

Vesnická tancovačka byla snad jediným způsobem zábavy našich prarodičů. Setkávali se pod širým nebem a tancovalo se až do rána. Většinou se jednalo o neděli, kdy se nedělalo. Jinak se tvrdě pracovalo a na jiný druh zábavy nezbýval čas. Chlapci protáčeli děvčata v kole za doprovodu vesnické kapely. Naše rodiče poté postoupili o kousek dál a jejich obzory se začaly rozšiřovat o koncerty, festivaly, country bály, plesy, porty. Ani divadlo, kino a loutková představení nezahálely.

Kulturní činnost se rozvíjela do plných doušků. Podniky pro svoje zaměstnance pořádaly zájezdy s poznávacím záměrem a různé pracovní setkání spojené se zábavou.


Čas se zastavit nedá

Cestovní kanceláře nabízí poznávací výlety jak v naší republice, tak i v zahraničí. V dnešní době se za zábavou jezdí snad po celém světě. Případné výměnné pobyty na školách umožňují otevřené možnosti. Různé oslavy a pochody spojené s atrakcemi jsou velmi populární a navštěvované. Diskotéky, společenské akce a koncerty jsou daleko uvolněnější. Starší ročníky mají zase daleko větší rozptyl zábavy v různých přednáškách, výstavách, divadelních představeních a vernisáží.

Hodně moderní forma je tvoření skrze online kurzy, kterých je v nabídce tak velké množství, že si vybere každý podle svých zájmů.

Odreagovat se od běžného denního shonu potřebuje rozhodně každý z nás.