Intimní hygiena u žen

Na trhu je nepřeberné množství různých přípravků na intimní hygienu, spousta žen, ale v této oblasti tápe a stále dokola se trápí gynekologickými potížemi, které je pronásledují. Správná hygiena však není jen o výběru mýdla, ale má na ni vliv spousta jiných věcí.
polibek při západu slunce

Vhodné spodní prádlo

Základ je bavlna, důležité je vzdušnost (a teď tím nemyslím, spoustu krajek). Syntetika a jiné materiály mohou pokožku dráždit, proto je důležité věnovat výběru prádla dostatečný čas. Ve vlhkém a teplém prostředí se daří bakteriím, které se snadno rozmnoží, nedoporučuje se ani moc obtažené oblečení.

Intimka? Ne.

I když se s intimkou cítíte líp, kolikrát může napáchat více škody než užitku. Nejsou prodyšné a intimní partie se snadněji zahřejí. Není vhodné používat ani ty parfemované. Pokud je doopravdy potřebujete, snažte se vybírat ty bez parfemace a prodyšné.

Nejednejte unáhleně

V případě jakýchkoliv gynekologických problémů rozhodně navštivte svého lékaře. Nesnažte si ordinovat léčiva samy! I v případě, že jste na ně viděli reklamu a kolegyni z práce fakt pomohly! Jen gynekolog vás může vyšetřit a správně určit diagnózu a s tím i správnou léčbu.

Méně je více

Je skvělé, že tak perfektně dbáte o svou hygienu a sprchujete se klidně i několikrát denně, avšak v tomhle případě platí méně je více. Příliš časté mytí intimních partií vede k usmrcení bakteriích vnitřního prostředí, které zabraňují vniku infekce a udržují stálé pH. Pokud se tedy sprchujete častěji za den, použijte mýdlo jen jedenkrát, jinak oplachujte genitálie pouze vodou.
lavor na mytí

Voda vs. toaletní papír

Správné použití toaletního papíru „zepředu dozadu“ zná snad každá žena. Dbá se tím hlavně na to, aby se do pochvy nepřenesly žádné bakterie, ale klidně je tam mohou přenést i tanga. Proto je důležité dbát na pořádné očištění. Nejefektivněji a nejpřirozeněji se takové očisty dostane vodou. Pokud tedy doma nemáte bidet, navštivte vanu nebo sprchu.

Menstruace

Při menstruaci je důležité zvýšit hygienu na 100%. V tomto období je žena nejnáchylnější k infekcím. Dobré je se vyhnout koupáním ve vaně a raději používat sprchu.

Sex

Na co se hodně zapomíná je hygiena po sexu. Ve všech romantických filmech ihned usínají oba milenci v náručí. Ne, že by to tak nemohlo být i v reálu, ale ještě, než společně ulehnete, byste si měly dojít na WC (stačí do hodiny po sexu) a osprchovat. Postačí čistá voda, pěnivá mýdla většinou vyvolávají alergickou reakci, pokud má žena citlivější sliznici a kůži.

Doufám, že vám tyto rady aspoň trochu pomohou od gynekologických potíží a vy si budete moct užívat společně strávený čas s partnerem bez zdravotních potíží.