Nízkonákladová dovolená plná dobrodružství

Čím je asi vhodné začít je to, abyste si Vaši cestu velmi dobře promysleli. Předem si rozhodněte hlavní body:
· Kam chcete jet?
· Kolik na to máte peněz?
· Jak chcete jet?
· S kým pojedete?
poutník v horách
Pomocí těchto jednoduchých otázek se Vám postupně začne rýsovat plán, který budete už jen dolaďovat a vylepšovat. Povzpomínejte, kam jste vždy chtěli jet či co bylo Vaším snem v dětství nebo v době, kdy jste studovali a neměli dostatečné finance na to, abyste si něco mohli naplánovat. Inspiraci můžete nalézt třeba i na webu .
Vždy si vytvořte harmonogram cesty a finanční rozpis. Zvažte všechna pro a proti dané destinace a poté si projděte rady od cestovatelů, kteří již Vaši vysněnou zemi navštívili. Velký důraz pak dejte cestovním vízům a dokladům vůbec. Do zemí, které jsou součástí Evropské unie můžete vyrazit pouze s občanským průkazem, ale jinde do světa budete potřebovat platný cestovní pas. Nepodceňujte to tedy a včas si vše oběhejte a vyřiďte, ať pak nemáte kupu starostí na poslední chvíli.
Vybavte se dobrými a hlavně kvalitními prostředky na cestování. Pokud chcete letět opravdu s minimálními náklady, tak budete potřebovat batoh či kufr, který splňuje rozměry pro palubní zavazadlo. Pozor! Každá aerolinka má tyto rozměry rozdílné, vždy si je tedy zkontrolujte přímo v centru aerolinky či na jejich webových stránkách.
holčičí dobrodružství
Zabalte si s sebou opravdu jen to nejnutnější. Pokud cestujete jen s batohem, pamatujte, že každá věc je přítěž pro Vaše záda navíc. A věřte nebo ne, i jedno tričko navíc bude znát. Berte tedy vždy jen to nejnutnější. Je dobré si vzít pro případ jedno hezčí či společenštější oblečení a obuv, protože nikdy nevíte, kde se ocitnete a kdy se Vám slušné oblečení může hodit.
Hlavně si utvořte dobrou partu přátel, s kterými víte, že cesta bude bezproblémová a budete si na daleké cestě oporou a společně si vše užijete na maximum!