Jak na stres: tyto metody a cvičení vám pomohou

Mnozí z nás se s ním musí každý den vypořádat. Například dostáváme stres, když musíme v krátké době splnit určité požadavky. Nezáleží na tom, zda jde o požadavek profesionální nebo soukromý. Důležitou roli hraje odolnost jedince. Mentální odolnost určuje, jak se vyrovnáváme očekáváními a tlakem.
 rybaření ve městě

Seznam úkolů

Užitečným způsobem řízení stresu může být seznam. Napište bod po bodu, co máte dělat. Pak seznam postupně řešte. Nejlepší je zapsat nejdůležitější věci na začátek seznamu a postupovat až k méně důležitým. Tak večer usnete s čistým svědomím. Zároveň si udržujete přehled o všem, co je třeba udělat. V dolní části seznamu můžete také uvést, do jakého data máte věci vyřešit.
chůze v růžových botách

Autogenní trénink

Pokud máte potíže zastavit svůj myšlenkový kolotoč, autogenní trénink může být pro vás účinnou metodou. Autogenní trénink se můžete naučit v kurzech.

Správné dýchání

Nejrychlejší a nejúčinnější způsob řízení stresu máme po ruce: náš dech! Můžeme jej použít kdykoliv a kdekoliv s okamžitým účinkem. Pokud nasměrujete své vědomí do dechu při zátěžových situacích, zjistíte, že dýcháte rychle a krátce. To vytváří depresivní pocit v hrudi. Můžete se tak snadno zbavit tohoto tlaku správným dechovým cvičením.

Další pomoc

  1. Procházka:i když máte velmi málo času, měli byste využít několik minut na krátké procházky. Přerušení, které dáme tělu a mysli, může často dělat zázraky.
  2. Dobrá výživa:v těžkých situacích máme tendenci se uklidnit s nezdravými, rychlými jídly. Používáme sladkosti nebo šálky kávy častěji než obvykle. Zdravá výživa hraje důležitou roli v řízení stresu. Ujistěte se, že budete mít čas na dobré zdravé jídlo. Ovoce a zelenina mohou také sloužit jako občerstvení mezi hlavními jídly.
  3. Meditace:dokonce i s krátkými meditacemi můžete urovnat své myšlenky a posílit svou schopnost soustředit se. Znalost těchto metod může být užitečná.
  4. Předvídání: každý stresový čas má konec. Pokud si po něm uděláte něco speciálního, můžete oslabit tuto fázi očekáváním příjemných okamžiků!
  5. Rozptýlení:krátké telefonní hovory s přáteli nebo členy rodiny vás mohou krátce odvést od vašich starostí nebo vám poskytnou novou důvěru, když budete potřebovat radu. Je proto vhodné vzít takové malé přestávky, i když jste pod časovým tlakem. Také rozptýlení v podobě koníčku nebo dobré knihy vám pomohou ponořit se do jiných světů, abyste rychle naplnili své baterie.

Je tlak skutečně nezdravý?

Mnoho výzkumů předpokládá, že stres zhoršuje naše zdraví v dlouhodobém horizontu. Ale je to pravda? Podle studií se i naše reakce v těle mění, když interpretujeme příznaky jako pozitivní. Tělo pak pracuje v plné rychlosti, aby vás co nejrychleji dostalo do cíle!