Je čas na změnu

Pracujete, nestíháte, jste neustále ve stresu a máte pocit, že takhle to už dál dlouho nevydržíte? Je skutečně čas se na chvíli zastavit a odpočinout si. Možná to neumíte, ale je třeba se naučit doslova vysadit z pracovního procesu a najít si nějakou zábavu, která vám pomůže načerpat energii. Naše tělo není rozhodně žádný stroj a nutně potřebuje odpočívat a relaxovat. Budete doslova překvapeni, že po takové chvilce vysazení budete mít více energie, než si sami dokážete představit.


Není každý den čas chodit po zábavách

Tak v tomto musím dát za pravdu, pokud ovšem považujete zábavu jako nějakou „tancovačku“ nebo koncert. Zábava je pro každého z nás velmi individuální činnost. Mělo by se jednat o takový druh trávení času, do kterého se nemusíte nutit, ale přitahuje vás a zároveň přináší odpočinek, radost a uspokojení.

Všeobecně můžeme hovořit o dvou druzích zábavy.
1.       Pasivní zábava – necháváte se bavit jako divák nebo posluchač, nevyvíjíte příliš mnoho aktivity, zkrátka sledujete dění nějakého přestavení nebo televizního pořadu a volný čas si užíváte odpočinkem.
2.       Aktivní zábava – zde se stáváte aktivním účastníkem. Vyvíjíte na zapojení zábavy nějakou svoji činnost, která vás samozřejmě baví. Patří sem například tanec,  nějaký sport, čtení, luštění, psaní, hraní her a další.


Zábava rozhodně není nuda

Jsme lidé rozdílní a i naše potřeby a požadavky se mění. To co považuji za zábavu já, pro někoho jiného může být naprostá nuda. A dokonce se vše může měnit s přibývajícími lety. To co mě bavilo před pár lety, už není to, co mi přinese odpočinek právě nyní.

Mění se i podmínky zábavy. Pokud budu sama, zajímá mě něco, co je jen pro moji osobu. Ovšem pokud mám malé děti, musím zábavu vymyslet i pro ně a společně vytvořit prostředí, ve kterém se budeme cítit dobře.
Výběr volíme podle dostupnosti a možností, vhodného počasí a zájmu členů rodiny. Aktivit je pak celá řada.
–          Vycházky do přírody spojené s hrou
–          Návštěva kina, divadla, koncertu, hradů a zámků nebo výstav
–          Výroba různých dárečků
–          Hry spojené s výukou

Důležité je, že si vždy při takové zábavě odpočinete a neberete sílu na další vaše pracovní nasazení.