Spokojenost se zanzibarskou dovolenou souvisí s výběrem pobřeží

Zanzibar se stává cílem stále více turistů a není se čemu divit. Tento ostrov má mnoho výhod, nabízí nádherné místa, lákavé nabídky zájezdů a také velice příznivé ceny a služby. Ovšem někteří cestovatelé tvrdí, že nebyli spokojeni. Proč? To vám povíme v tomto článku.

Ve výběru letoviska, které si na Zanzibaru vybere, může hrát roli mnoho specifik, která neví jen tak někdo. Nemůžeme jít pouze po ceně a po tom, co píšou cestovní kanceláře, je nutné si udělat také vlastní průzkum. A co přinesl ten náš? Například to, že na Zanzibaru hodně záleží, jakou stranu ostrova si vyberete.


Východní pobřeží ostrova je krásné, ale mělké

Pokud patříte mezi ty, co se rádi rochní v mořské vodě, milují potápění nebo velké vlny a hlavě plavání, nejspíš by si neměli pro dovolenou volit východní pobřeží. Zde se totiž setkáte s velice silným odlivem, který zanechává i kilometry pobřeží zalité velkým korálovým útesem a lagunami s vodou maximálně po kolena. Na pohled jsou to nádherné scenérie, které je určitě výborné vidět, ale pokud se sem jedete koupat, rozhodně se východnímu pobřeží vyhněte.

–          Při odlivu navíc se laguny mění doslova na louže. Museli byste se brodit klidně i hodinu od hotelu, který je na pláži, až k místu, kde byste se mohli vykoupat – a to by klidně mohlo být na srázu, kde už je jenom nic než desítky kilometrů hluboká propast.
Navíc je zde velké množství ježků, kteří jsou doslova na každém metru čtverečním.
·         Ovšem pobyt zde vyjde na Zanzibaru nejlevněji.


Západ ostrova je hlasitý a rušný

Pokud jedete s rodinou a malými dětmi, nejspíš není západ zrovna ideální. Proč? Ceny jsou zde mírné, žádný luxus a většina lidí spí na pláži po tom, co celou noc propařili v plážových barech.


Na severu si zaplavete

Tady nehraje příliv a odliv nijak velkou roli. Zaplavete si, strávíte dovolenou v luxusu, není zde příliš mnoho lidí – ale ceny jsou vyšší.