Spokojenost se zanzibarskou dovolenou souvisí s výběrem pobřeží

Zanzibar se stává cílem stále více turistů a není se čemu divit. Tento ostrov má mnoho výhod, nabízí nádherné místa, lákavé nabídky zájezdů a také velice příznivé ceny a služby. Ovšem někteří cestovatelé tvrdí, že nebyli spokojeni. Proč? To vám povíme v tomto článku.

Ve výběru letoviska, které si na Zanzibaru vybere, může hrát roli mnoho specifik, která neví jen tak někdo. Nemůžeme jít pouze po ceně a po tom, co píšou cestovní kanceláře, je nutné si udělat také vlastní průzkum. A co přinesl ten náš? Například to, že na Zanzibaru hodně záleží, jakou stranu ostrova si vyberete.

členité zahrady
Východní pobřeží ostrova je krásné, ale mělké

Pokud patříte mezi ty, co se rádi rochní v mořské vodě, milují potápění nebo velké vlny a hlavě plavání, nejspíš by si neměli pro dovolenou volit východní pobřeží. Zde se totiž setkáte s velice silným odlivem, který zanechává i kilometry pobřeží zalité velkým korálovým útesem a lagunami s vodou maximálně po kolena. Na pohled jsou to nádherné scenérie, které je určitě výborné vidět, ale pokud se sem jedete koupat, rozhodně se východnímu pobřeží vyhněte.
jídlo o několika chodech
–          Při odlivu navíc se laguny mění doslova na louže. Museli byste se brodit klidně i hodinu od hotelu, který je na pláži, až k místu, kde byste se mohli vykoupat – a to by klidně mohlo být na srázu, kde už je jenom nic než desítky kilometrů hluboká propast.
Navíc je zde velké množství ježků, kteří jsou doslova na každém metru čtverečním.
·         Ovšem pobyt zde vyjde na Zanzibaru nejlevněji.


Západ ostrova je hlasitý a rušný

Pokud jedete s rodinou a malými dětmi, nejspíš není západ zrovna ideální. Proč? Ceny jsou zde mírné, žádný luxus a většina lidí spí na pláži po tom, co celou noc propařili v plážových barech.

exotický altánek u moře
Na severu si zaplavete

Tady nehraje příliv a odliv nijak velkou roli. Zaplavete si, strávíte dovolenou v luxusu, není zde příliš mnoho lidí – ale ceny jsou vyšší.