Není hra jako hra

Každý z nás jistě zažil, že si na počítači našel nějakou online hru a jen tak pro zábavu ji vyzkoušel. Některé jsou natolik zajímavé, že u nich vydržíte několik let a některé opouštíte hned, jak zjistíte, že bez prémiového účtu to nepůjde dál. Co ale nezkusit takovou hru v reálném životě? Rozhodně o zábavu budete mít postaráno a ještě uděláte něco pro svoje zdraví. V první řadě nebudete sedět jen u počítače a ťukat do klávesnice, ale budete muset sami vytvořit nějakou aktivitu.

Únikové hry
Na mnoha místech naší republiky vznikají tak zvané únikové hry neboli escape room. Čím dál více lidí, skupinek i rodin vyhledávají tento druh zábavy. O co se vlastně jedná? Každá hra trvá asi tak 60 minut a je tvořená podle různých příběhů. Například se stanete detektivem a vaším úkolem bude se dostat z místnosti ven. Samozřejmě budete muset překonat různé nástrahy, rozluštit šifry a odhalit pachatele.


Zní to zajímavě, ale……

Někde uvnitř vás to láká, ale přesto nejste žádný super luštitel a nechcete pokazit hru někomu jinému. Vůbec nemusíte mít takové obavy. Pamatujte, nejste na to sami. Společně s rodinou nebo partou kamarádů se rozhodnete zahrát únikovou hru. Každý z vás má jiné dovednosti a je známé, že víc hlav víc ví a víc očí bude vidět některé skryté věci dříve. Nejedná se zde jen o plnění logických nástrah, ale využijete i postřehové, manuální a hlavně komunikační schopnosti. Ještě máte obavu, že ani ve skupince nenajdete řešení jak dál? Nebojte, po celou dobu vás provozovatelé sledují na kamerách a jsou připraveni vám poskytnout nápovědu.


Výborně, rozhodli jste se únikovou hru vyzkoušet. Co je k tomu potřeba

1.       Domluvte se s kamarády nebo rodinou a sestavte tým. Děti mohou od 15-ti let samy, ale v doprovodu rodičů není problém i s nižší věkovou hranicí.
2.       Vyberte si město, které bude nejblíže od vašeho bydliště.
3.       Vyberte si hru, která vás bude zajímat svým dějem. Je jich opravdu mnoho, takže můžete děj prožít v detektivní kanceláři, tajemných chodbách nebo dokonce i na hradě.
4.       Rezervujte si den a čas. Je to důležité, jelikož musíte přijít na domluvený termín. Hra trvá 1 hodinu a po vás již nastupuje někdo jiný. Je škoda nechat propadnout zaplacenou vstupenku.
5.       Před začátkem hry budete seznámeni s pravidly a ty je nutné dodržovat.


Čeká vás zážitek

Při vpuštění do místnosti budete rozhodně překvapeni. Prostory jsou připraveny tak, že se nalézáte přesně v takové době, kam hra směřuje. Dveře se zavřou a prostor je váš. Nemáte se čeho bát, nejste tu sami. A pamatujte zážitek, to je to, co vám nikdo nevezme a dlouho na něj budete vzpomínat, možná i vyprávět dál vašim potomkům.