Australské pláže vám poskytnou azyl před naší

Většina lidí utíká před českou nebo evropskou zimou do teplých krajin, to je trend, který se rozmáhá posledních pět let. Strávit Vánoce, Silvestra, nebo jarní prázdniny mimo zimu, mráz a sníh? Žádný problém.

Kde tráví lidé zimní měsíce na exotických dovolených nejčastěji?
1.       Thajsko
2.       Dominikánská republika
3.       Kuba
4.       Malajsie
5.       Mexiko

Mnoho lidí utíká před zimou i na celé měsíce, mnohdy na celou zimu, od podzimu do jara. To jsou většinou lidé, kteří pracují přes internet a mohou si dovolit řídit své firmy odkudkoli na světě, pokud jsou online. Pokud mezi ně patříte a Asie vás neláká, máme pro vás pozvánku.

Většina lidí volí asijské destinace, jelikož nepotřebujete vízum a navíc jsou tamní destinace poměrně levné. Ovšem pokud nepatříte mezi ty, kterým by stačily přeplněné pláže a čínské nudle, zveme vás do Austrálie, země surfařů.


Ráj surfařů

Pobyt u moře bude nejspíš lepší než pobyt ve vnitrozemí, čistě proto, že australské pouště jsou nehostinné a nebezpečné. Navíc, u moře vás čeká mnohem více zábavy a způsobů, jak trávit volný čas.

·         Je libo pláž?
Austrálie nemá ve světě konkurenci, co se pláží týče. Nezáleží na tom, jestli si přejete se potápět, surfovat, plavat, šnorchlovat nebo třeba stavět hrady z písku, všechno zde budete mít k dispozici.

Některé pláže jsou určené pouze surfařům, protože jsou zde vlny tak velké, že plavat tady by bylo nejenom nebezpečné, ale zhola nemožné. Jednou z takových pláží je například Bells Beach, která se nachází přibližně sto kilometrů od Melbourne. Pokud však sídlíte v okolí Brisbane, vydejte se na Surfers Paradise, která je od metropole vzdálená sotva půl hodiny autem. Je to přes pět kilometrů dlouhá pláž s bílým pískem, která je ohraničená z jedné strany velkoměstem a z té druhé panenskou vegetací.