Internetová úložiště

Máte soubory, o které nechcete přijít? Internetová úložiště jsou pro vaše soubory skvělým místem. V tomto článku vám představím ty nejlepší z nich.
Internetová úložiště pracují v systémy jako Windows, Mac OS, Linux. Můžete použít i vaše mobilní zařízení jako tablet nebo chytrý telefon.
Úložiště můžete použít z mnoha důvodů, ať už kvůli zálohování nebo můžete synchronizovat dva počítače.
modrá mapa
SugarSync
SugarSync je aplikace, která je úplně zdarma. K dispozici máte 5 GB místa. Stáhnete si klienta a potom zadáte přihlašovací údaje, po té vás čeká seznámení s nastavením. Pokud do sdílení složky nahrajete soubory, automaticky půjdou na server. Stažení souborů můžete uskutečnit přes internet nebo jiným klientem. Bezplatně můžete synchronizovat až 3 osobní počítače a jeden mobilní telefon.

Google Drive
Oblíbené internetové uložiště nabízí úložné místo až pro 5 GB dat zdarma. Je skvělé, že přímo můžete pracovat s dokumenty přímo v úložišti. Dále můžete uskutečnit automatickou synchronizaci souborů a dat.

Dropbox
Tato aplikace se hodně používá, pokud vám někdo posílá práci přes internet. Nejdřív si nainstalujete aplikaci a nastavíte základní parametry. Budete mít k dispozici paměť o velikosti 2 GB a to zdarma.

SpiderOak
Tato aplikace je podobná SugarSyncu a Dropboxu. K dispozici budete mít 2 GB místa. Můžete provádět synchronizaci dat nebo sdílet data s ostatními uživateli.

Microsoft SkyDrive
Budete mít k dispozici 7 GB úložného prostoru zdarma. Vaše dokumenty můžete upravovat online přes webovou verzi Microsoft Office. Můžete zde sledovat filmy, prezentovat fotografie a mnoho dalších činností. Jeden soubor nemůže mít více než 2 GB.
kódy za tváří
Ubuntu One
Ubuntu One je aplikace, přes kterou můžete synchronizovat soubory na zařízeních s operačními systémy Ubuntu a Windows. 5 GB úložného prostoru je k dispozici zdarma. Je tu i možnost streamování muziky do mobilního telefonu. Soubory můžete sdílet s ostatními a dostat se k nim přes prohlížeč.