Malebná a kouzelná Vídeň

Vídeň je hlavním městem Rakouska. Německy Wien. Jedná se o statutární město. Má necelé dva milióny obyvatel. Je největším městem v Rakousku, které je současně i nejvýznamnějším městem v rámci politického, hospodářského i kulturního centra země. Vídeň dokonce v roce 2011 zaujala první příčku v seznamu měst dle kvality života. Od roku 2017 je město zařazeno na seznam památek Světového dědictví v ohrožení.

vídeňská opera

Vídeň kdysi náležela coby jádro rozlehlé habsburské říše. Město, které má co nabídnout nejen turistům.

 

Vídeň a její atraktivní menu nejen pro návštěvníky

 

  1. Gotická katedrála Stephansdom – jedná se o jednu z nejvýznamnějších gotických památek. Původně se však jednalo o románský kostel ze dvanáctého století, který však byl přestavěn na gotický a to o dvě století později. Při přestavbě k němu byl dostavěn jestě sbor a kaple. Nicméně tímto vše nekončilo a v průběhu sedmnáctého a osmnáctého století byla provedena další rekonstrukce. Nynější aktuální podoba je z období po skončení druhé světové války.

 

krásná Vídeň

  1. Schrönbrunn – palác i zahrady jsou dechberoucí pamětihodností. Půvabný zámek z osmnáctého století vybízí k návštěvě nejen díky uchvacující architektuře, ale i díky nádhernému parku. Barokní zámek náleží mezi jednu z hlavních památek Vídně. Není krásnějšího pohledu, než na rozkvetlou zahradu a procházení se v ní. Schrönbrunn má více jak tisíc pokojů, kde kdysi pobývala i samotná císařovna Marie Terezie. Nachází se zde i postel, kterou používal samotný císař František Josef.

 

  1. Národní divadlo Burgtheater – vídeňské divadlo proslulé pro své inscenace a představení v německém jazyce. Divadlo vzniklo na přání samotné Marie Terezie. Jejím požadavkem bylo mít divadlo k dispozici blízko svého bydliště. Divadlo upoutá pozornost nejen svou velikostí, ale rovněž má velmi interesantní interiér bohatý na dekorativní obrázky a scény. Interiér je ve francouzském stylu a jeho chloubou je schodiště s freskami od Gustava a Ernsta Klimta.

park a skleníky

  1. Galerie Albertina – název nesoucí po vévodovi Albertu Sasko-Těšínském, který byl zakladatelem.  Před samotným vchodem se nachází v nadživotní velikosti jezdecká socha samotného arcivévody Albrechta, jenž se zasloužil o porážku Italů při jedné z bitev v rámci rakousko-pruské války. Uvnitř se nachází jedna z nejvýznačnějších a nejobsáhlejších sbírek grafiky na světě. Mezi nejvzáčnější skvosty náleží práce od Michalangela, Rembrandta, Rubense i Dürera a dalších význačných pánů umělců.