Jak si přivydělat jako hosteska

Co je náplní práce hostesky

Práce hostesky většinou nebývá extra náročná. Úkolem této slečny je zajistit dobrou reklamu službě nebo výrobku, který zastupuje, přilákat k němu pozornost. Další požadavky se odvíjí od toho, na jaké konkrétní pozici je. Jejím hlavním posláním může být přímá komunikace se zákazníky, ale také občas pouze pomocná činnost, která je ovšem lidem na očích a proto vyžaduje právě hostesku.
maserati a modelka.jpg

Kdo se na tuto práci hodí

V tomto případě záleží velmi na akci či produktu, jaký zastupujete. Jedná-li se o událost více profesionálního rázu, klade se daleko větší důraz na vzhled, postavu, ale také komunikativnost a celkové vystupování. Hosteska by měla být především milá k lidem, se stálým úsměvem na tváři a pozorností, kterou okolí musí věnovat, ať už s lidmi musí komunikovat či ne.

Kde jsou hostesky potřeba

Brigádu hostesky nabízejí často různé obchodní řetězce, dále také festivaly, větší společenské akce a tak dále. Uplatnit se můžete také na závodech a různých soutěžích či veletrzích. Poptávka a trh je poměrně široký.

Jak tuto práci získat

Možností je hned několik. Jedná-li se opět o událost silnějšího rázu, svěřují se často firmy do rukou profesionálním agenturám, které hostesky sdružují a přímo je sami vysílají na dané akce i každý týden. Často jsou zde kladeny vysoké nároky na vzhled a schopnost komunikace, před vstupem se konají konkurzy.
Hledáte-li něco krátkodobějšího, na nabídku hostesingu můžete narazit mezi nabídkami brigád v inzerátech. V případě zájmu je ale nutné reagovat rychle, popřípadě sledovat nabídky dlouhodobě a každý den. Je dobré mít připravený také svůj strukturovaný životopis, protože jej firmy často požadují.
krásné děvče.jpg

Kolik si můžu vydělat

I v této kategorii se dá říct, že se výdělky mohou poměrně lišit. Jste-li dostatečně rychlí, můžete si ale najít pozici i za 150Kč/hod, což už je pro studenta velice slušný výdělek.