Levnější svícení

Většina domácností musí před placením obracet každou korunu, takže není divu, že lidé chtějí šetřit kde se dá. Určitě existuje celá řada způsobů, jak si uspořit nějakou tu tisícovku měsíčně navíc, ale jen málo z nich nepočítá se sníženou životní úrovní. Není samozřejmě nutné se kdovíjak omezovat, zvláště, když existuje zcela reálné řešení. Jsou jimi úsporné žárovky, jejichž používání vám může pomoci během jednoho roku ušetřit třeba na novou sedačku nebo na hezkou dovolenou doma, nebo u moře.
vintage žárovky
Jak již napovídá název, úsporné žárovky vám umožní ušetřit peníze, ale tak jednoduché to přeci jen není. Aby byla úspora co nejefektivnější a vy si přišli na slušné peníze, musíte vyměnit veškeré světelné zdroje, které jste do této chvíle používali právě za úsporné žárovky, případně zářivky. Důvod je jasný. Standardní zdroje světla patří do kategorie žroutů elektrické energie a čím více jich budete používat, tím více vás to v konečném důsledku bude stát. Proto je pro co největší efekt nutné vyměnit u vás doma nebo na pracovišti vše, co svítí za nový typ světel.
pes pod žárovkou
V tomto směru ale může nastat menší problém, jelikož úsporné zdroje světla jsou obvykle dražší než ty klasické. A to často o hodně. Je však potřeba brát to jako investici, která se vám dříve či později rozhodně vrátí. Moderní světla totiž nedisponují pouze úsporným efektem, ale rovněž mají i velice dlouhou životnost. Jakmile se tedy rozhodnete pro jejich koupi, můžete si být jisti, že vám budou sloužit dlouhá léta. Některé typy dokáží fungovat až třicet tisíc hodin, tím je myšleno v pracovním režimu, tedy když svítí. Už jen kvůli tak dlouhé životnosti stojí za to dát za tento druh světel pár korun navíc. V konečném důsledku jsou totiž levnější než běžné zdroje světla, které se sice dají pořídit za menší peníze, ale dlouho vám nevydrží. Nemluvě o spotřebě