Automatické klíčidlo do vaší kuchyně

Klíčidlo Fresh Life je určený pro rychlé a hygienické naklíčení obilovin a semen. Součástí klíčidla je automatický systém, který vám velmi usnadní pěstování klíčků do vašich oblíbených zdravých salátů. Automatické klíčidlo Fresh Life se díky tomuto automatickému systému o vaše čerstvé klíčky postará naprosto samo.  Postačí jenom, když naplníte spodní nádobu automatického klíčidla čerstvou vodou a na sítko, které je součástí klíčidla, nasypete vámi vybraná semínka, obiloviny, nebo luštěniny.
řeřicha setá
Každých patnáct minut se potom během klíčícího procesu spouští kropící mechanismus, který zajišťuje pro semínka a obiloviny potřebný přísun vody. Díky tomuto způsobu zavlažování vám semínka vyklíčí do požadované velikosti přibližně do pěti dní. Velikost připravených klíčků se po těchto pěti dnech pohybuje okolo osmi centimetrů a klíčky mají již i pár zelených lístečků. Takto připravená a naklíčená semínka jsou nejvýživnější.

Automatické klíčidlo Fresh life obsahuje tyto součásti:

ü  Víko, které udržuje stabilní vlhké prostředí v klíčidle. Také zamezuje tomu, aby se na klíčky dostal prach a negativní vlivy okolního prostředí.
ü  Zavlažovací tryska, která pravidelně rotuje a kropí vodou klíčící semínka.
ü  Horní tác, odděluje patra s klíčícími semínky.
ü  Dolní tác odděluje patra s klíčícími semínky.
ü  Klíčící nádoba o průměru dvacet osm centimetrů, ve které probíhá klíčení semínek.
ü  Nádoba na vodu s pohonným motůrkem, ze které se čerpá voda pomocí zavlažovací trysky.
ü  K automatickému klíčidlu je možno ještě přidat další klíčící nádobu, aby se navýšila kapacita klíčidla.
naklíčená semínka

Zdravé klíčky

V semenech je vysoké množství:
ü  bílkovin
ü  minerálních látek
ü  stopových prvků
ü  vitaminů
ü  enzymů
Během klíčení semínek se všechny tyto výživné látky zaktivují a jejich obsah se tím mnohonásobně navýší. Semínka a jejich klíčky jsou proto výtečným zdrojem živin. Jsou chutná, levná a můžeme si je dopřávat po celý rok.