Jezdili jsme my, budou jezdit i oni

Dětský tábor většina z nás milovala. Bylo to krásných čtrnáct dní bez rodičů v čisté přírodě a s kamarády novými i starými. V dnešní době zájem o tyto akce upadá, protože děti jsou zvyklé na Wi-Fi, luxusní ubytování a neumí se zabavit jinak než mobilem. Pokud ale chcete své dítě poslat na tábor, ujistěte se, že Vašemu dítěti se chce také. Není nic horšího, než když dítě po nocích brečí, že se mu stýská a chce domů. V nejhorším případě jste i Vy na služební cestě a nepřipadá pro Vás v úvahu si pro dítě zajet. 
táborníci u lesa

Co zabalit dítěti s sebou?

·         Podle počtu dní, které bude dítě trávit na táboře, mu zabalte počet triček, spodního prádla a ponožek. Protože počasí je nevypočitatelné, přibalte raději navíc další čtyři páry ponožek.
·         Přibalte nepromokavou bundu nebo pláštěnku. Dále nezapomeňte na holinky nebo goretexové boty.
·         Dítěti dejte s sebou šitíčko. Pokud v lepším případě umí samo něco jednoduchého zašít, bude se mu po táborových bojovkách hodit. V jiném případě může poprosit oddílového vedoucího nebo kohokoliv staršího.
·         Čelovku nebo baterku Vaše dítko také využije. Ne vždy je po ruce lampa nebo světlo v chatce nebo ve stanu.
·         Plavky jsou nedílnou součástí každé letní akce. Počítejte s tím, že děti se budou koupat v táboře, na pískovně nebo v rybníce.
·         Jídlo, které se nezkazí, se hodí vždy. Zabalte dítěti s sebou zdravější variantu sušenek (různé sušené ovoce, flapjacky, zdravé sušenky). Ušetříte tím dítěti kapesné na tábor a také si zajistíte, že si Vaše dítě nebude každý polední klid po obědě dopřávat brambůrky nebo pendreky.
malý kamarádi

Kdy poslat dítě na tábor poprvé?

Je to velmi individuální názor. Každé je jiné a každé bude pobyt zvládat úplně jinak. Své dítě znáte nejlépe Vy, tudíž dejte na Váš pocit a ne na pocit Vaší kamarádky.  Tábory jsou většinou pořádány i pro děti, které ještě nebyly ani v první třídě- tudíž zhruba od čerstvých šesti let. Tyto děti jezdí většinou na týdenní pobyty, pokud ale máte pocit, že Vaše dítě zvládne i čtrnáct dní, neváhejte a pošlete ho i na čtrnáct dní. Nakonec uvidíte, že i takto dlouhou dobu tam dítě se správným kolektivem zvládne levou zadní.