Jaké výhody má ekonomický informační systém

https://www.cbdb.cz/zebricek-dle-hodnoceni-knih ntent-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Není náhodou, že dnešní doba se nazývá dobou informací. Přístup k nim je ještě rychlejší a snadnější než kdy dříve. Zásluhu na tom má především moderní ekonomický informační systém, prezentovaný v dnes nejběžnější a zdaleka nejpoužívanější podobě internetem.cedule s nápisem „fake news“

Ten zajišťuje komukoliv přístup k prakticky jakékoliv informaci, samozřejmě s výjimkou těch, které jsou z nějakého důvodu utajované. Může to být nějaké státní tajemství nebo klidně i receptura některého z výrobků. Víte například, že přesný recept na Coca-colu je také firemním tajemstvím a není uložen v žádném počítači, aby nebyl náhodou prozrazen, nýbrž je pouze v papírové podobě?

Každopádně instantní přístup k informacím má řadu výhod, které ocení především studenti zejména středních a vysokých škol, ale nejen oni. Pokud vás zajímá odpověď na nějakou otázku, lze ji najít během pár vteřin.

K dispozici máme například starobylé knihy, které jsou postupně skenovány a dávány veřejně přístupné na internet, takže každý, do má zájem o historii, či je amatérským nebo dokonce i profesionálním archeologem, si je může důkladně prostudovat, aniž by se musel zvednout z křesla.

Avšak zde je nutné podotknout, že ačkoliv má elektronický informační systém mnoho výhod, a například valná většina firem by bez něj již nedokázala fungovat, skrývá i určitá nebezpečí. Některá jsou na první pohled zřejmá, jiná nikoliv.

Asi každý z nás ví, že je nutné dávat si pozor, kam zadáváme své osobní údaje a komu je svěřujeme, zvlášť pokud jde například o naše rodné číslo či údaje o naší bankovní kartě. Nikdy nemůžete vědět, zda se to osoba na druhém konci nepokusí zneužít.zadávání informací na internet

Ne tak často zmiňovaným rizikem je fakt, že ne všechny informace, které na síti najdeme, jsou pravdivé. Ovšem lidé mají tendenci jim věřit a šířit je dál, pokud jsou v souladu s jejich osobním přesvědčením, aniž by si je dále ověřovali.

Proto tento způsob získávání informací určitě využívejte, ale neztrácejte přitom ze zřetele základní opatrnost. Jen tak se nespálíte.