Jak pomáhat zvířátkům

Jsou to tvorové bezbranní a bezmocní. Proto bychom jim měli také co nejvíce pomáhat. Lidé ale často na ně zapomínají, a to je škoda. Přitom pomáhat není nic obtížného a pomoc nesouvisí vždy jen s penězi, které pošlete na účet nějaké charitativní organizaci. Možností je více. Ale každý dobrý skutek se počítá a stojí za to, alespoň občas nějaký udělat. Už jen krmení volně žijících druhů v zimním období je pomoc.
štěňata rotvajlera

Adopce v zoo

Adopce zvířátek v zoologické zahradě není nic nového. Každá zoologická zahrada nabízí své svěřence lidem, kteří si je mohou adoptovat a posílat jim pravidelně finanční pomoc na potravu nebo lékařskou a pečovatelskou péči. Na webových stránkách zoologických zahrad si můžete vybrat se seznamu volných jedinců k adopci. Částka se liší podle druhu zvířete a záleží na jeho potřebách. Pokud se stanete adoptivním rodičem, bude vám celá zoologická zahrada vděčná včetně konkrétního tvorečka. U jeho výběhu pak budete zmíněni na tabulce, jako adoptivní rodiče. Určitě z toho budete mít moc dobrý pocit a někomu opravdu pomůžete. Někdy adoptují třeba i školy a žáci se tak na měsíční příspěvek skládají. To je opravdu dobrý příklad pro děti.
kočičí útulek

Pomoc útulkům pro psy a kočky

Obecně na tom útulky nebývají finančně moc dobře a dost často mívají přeplněné kapacity a rozdělit všechny psy a kočky novým milujícím majitelům se nedaří. Jedinou nadějí a také domovem jsou pro ně právě útulky. A každou pomoc uvítají s otevřenou náručí. Kromě finančního příspěvku, ale můžete pomoci i darováním starých dek, misek na vodu a jídlo, hraček nebo granulí, konzerv a různých pamlsků. Kromě toho většina útulků nabízí možnost venčení pejsků. Uvidíte, jak bude pejsek šťastný, když ho vezmete na hodinovou procházku ven. Vemte sebou děti, udělejte si z toho pravidelnou zábavu. Nemusíte se bát, ven vám půjčí jen pejska hodného, který neublíží a poslouchá. Zjistěte si, jak to funguje s venčením v útulku ve vašem městě a jděte do toho.