Stahujeme videa

To, co se v následujícím článku naučíte lze samozřejmě aplikovat i na hudbu. Pouze závěrečné ukládání nebude do kontejneru, ale do formátu, většinou mp3.

Rozdíl mezi kontejner a formátem je v tom, že v kontejneru je uloženo více informací. Může zde být video a zvuková stopa plus například titulky. Formát je formát a jsou jich různé druhy. Je v nich uložen zvuk a nic jiného. V současné době je standardem mp3 pro hudbu. Je rozšířený po celém světě a přehrávají jej snad všechny přístroje všech výrobců. Zvuk je v nich „sestříhán“ tak, že tóny, které již lidské ucho nevnímá jsou odstraněny a tím se dosáhne značného zmenšení. Proto se nám na flašku vejde třeba tisícovka skladeb, což by ve formátu wav nešlo. Ten není nijak upraven, takže zabere více místa. Zvuk je pak samozřejmě kvalitnější, ale jen pro cvičené ucho.

stahování

Existují ještě další formáty, ale ty zde nebudeme rozebírat.

Ohledně video kontejnerů panuje zmatek stále, i když osvěta již hodně pokročila. Nevěřte tomu, že AVI nebo Matroška je formát. Není, je to kontejner, protože je v něm zároveň obraz a také zvuk. Nu a titulky v některých případech. Takže ani mp4 není formát, ale je to opravdu kontejner a ukládají se do něj právě videa. Data v tomto kontejneru nezaberou mnoho místa a výsledná kvalita je na velmi dobré úrovni. Postupně je tak vytlačován již zastaralý AVI kontejner.

klávesnice

Nuže, ke stahování samotnému. Nejprve je nutno si zkopírovat adresu příslušného videa. Předpokládám, že víte, o čem je řeč. Pokud ne, tak to zkusím letem světem vyložit. Nahoře v prohlížeči je okénko, kam zadáváte to, co hledáte. Někdo používá okénko jiné. V každém případě je tam vždy taková prapodivná změť čísel a písmen, a to celé je URL adresa. Většinou začíná názvem serveru či kanálu. Nu a zde uvidíte i vy adresu videa a tu si musíte zkopírovat. Nyní klikněte sem na tento odkaz- dailymotion video downloader– a sem vložte zkopírovanou adresu. To je v podstatě vše, dále postupujte dle českého návodu. Dejte uložit a máte to hotovo.