Poznejte odlišný způsob slazení pokrmů

Módní záležitost nebo opravdová cesta ke zdravějšímu slazení? Ať už nahlížíte na agáve a sirup z této rostliny, měli byste vědět, že nejde o nic jiného, než o vysoce koncentrovaný sirup plný fruktózy. Mnoho různých prodejců https://www.facebook.com/tezkyzivotprodejcu/ propaguje agáve nakliceno.cz jako zdravější sladidlo, které je skvělé zejména díky nízkému glykemickému indexu. Naprosto žádný prodejce vám však neřekne, že větší obsah fruktózy může za takzvanou inzulínovou rezistenci, kterou je ohrožená velká část populace. Pakliže se nechcete zabývat problémy tohoto typu, neměli byste podceňovat výběr sladidla, ale měli byste jej pečlivě zvážit.Agáve na zahradě

Slazení není nic, co by vám mělo dělat radost

Závislost na čemkoliv je špatná. Člověk by měl být přirozeně tvor, který je samostatný, což znamená, že jakákoliv závislost je naprosto nepřijatelná. To přitom platí zejména na potravinovou závislost, nikoliv jenom na tu drogovou nebo sociální. Příkladem je právě slazení, a to znamená závislost na cukru.
Málokdo si ji přizná, ale věřte tomu, že je tam. Důkazem je i snaha neustále hledat zdravější sladidlo, které by dovolilo lidem užívat si sladkých potravin a pokrmů. Ať už tedy agávový sirup nebo cokoliv jiného, vždy to bude jenom cesta k tomu nahradit jednu špatnost za jinou.Detail na list agáve

Sladké za odměnu, nikoliv napořád

Sladká chuť je skvělá, každý si ji dokáže nějakým způsobem užít, někdo ve větší, někdo v menší míře. Co je však žádoucí, je dopřávat si sladkou chuť jenom tehdy, když to tělo bude skutečně potřebovat a opravdu chtít.
Takzvané chutě na sladké nejsou ničím jiným než projevem závislosti, kterou je třeba nějakým způsobem zničit. Ať už to uděláte postupným snižováním pokrmů se sladkou chutí, nebo se rozhodnete pro jiný způsob, věřte tomu, že postupné odvykání si na sladké pro vás bude znamenat větší svobodu a možnost užívat si i jiných chutí.