Kde sehnat hezký, velký a praktický popelník?


Ano, je to opravdu zvláštní problém. Restaurace a hospody to řeší různými způsoby. Svůj návrat na scénu zaznamenaly především velké stojací popelníky s nohou z dávných dob komunismu. Upřímně řečeno, nic hezkého to není, a praktického, tedy z hlediska obslužnosti také ne. Někde dokonce používají různé kbelíky, truhlíky nebo bedny. Odvážnější vystaví nějaký velký popelník, ovšem musí doufat, že ho někdo neukradne. Ani popelníky na zahrádkách nejsou příliš v bezpečí. Jak toto zajímavé dilema vyřešit? Nabízím poměrně elegantní řešení. Nechejte si vyrobit popelník na míru, dle vlastních potřeb. Měl by splňovat několik požadavků.
pirátské hnízdo.jpg
1.                  Musí být dostatečně velký, ale ne příliš těžký.
2.                  Měl by mít dostatečný počet odkládacích zářezů. Nejlépe v různých šířkách, protože nyní se kouří nejenom běžné cigarety, ale i tenké dámské a balené, leckdo si dá i doutník.
3.                  Měl by být lehce omyvatelný. Také nejsou nejvhodnější uzavřené varianty, s komplikovanými uzávěry. Ty snad mají své místo pouze na větrném prostranství.
4.                  Měl by mít nějaký otvor či háček, kterým protáhneme řetízek. Ano. To je to správné řešení proti zlodějům. Řetízek poté připojíme visacím zámkem k očku na zdi, a hned to má zloděj těžší.
5.                  Není dobré pokládat popelník na zem. Stačí malá jednoduchá polička, výstupek nebo něco podobného ve výšce asi jednoho metru a komfort vašich kuřáků je plně zajištěn,
6.                  Také je lepší koupit rovnou popelník mrazuvzdorný, abyste ho mohli nechávat venku i v zimním období.
7.                  A upřímně řečeno, měl by být i hezký. Je to přece svým způsobem vstupní vizitka vašeho podniku.
popelník na stole.jpg
A kde takový popelník sehnat? Nejlepší bude zadat jeho výrobu nějakému zdatnému keramikovi. A pokud nikoho takového neznáte, navštivte stránky „Křepická keramika“. Zde vyrábějí na zakázku právě takovéto neobvyklé věci. Jistě vám vyhoví i v případě, když budete chtít specifický rozměr či logo. Zabývají se totiž především zakázkovou tvorbou.