Jak zlepšit váš sexuální život?


Sexuální život může být někdy pořádnou vědou. Jiskra se z našich životů a z naší postele vytratí tak rychle, že to možná ani nepostřehneme. K fungování partnerského vztahu je ale důležité, aby fungoval i váš sexuální život.

Co pro to můžete udělat?

Postel bez dětí

Máte malé děti, které jsou zvyklé usínat nebo spát s vámi v posteli? Je načase, aby šli do svých postýlek. Jednou ten okamžik stejně nadejde. Vaše postel je manželská, ne postel rodičů. Je jasné, že s dětmi v posteli můžete zapomenout na jakýkoliv sexuální kontakt. Navraťte proto postel zase sami sobě.

pár

Předehra

Předehra je v sexu velmi důležitá. Budování postupného vzrušení a pomalého laskání je to, co možná potřebujete. Možná to pro vás bude ze začátku nezvyklé, pokud nejste na předehru zvyklí, ale věřte – předehra dokáže navodit ještě příjemnější pocity než samotný sexuální styk.

Bavte se o zdravotních problémech

Jste partneři, proto je důležité, abyste spolu komunikovali o všem. Včetně zdravotních problémů. Muži mohou mít problémy s erekcí při styku, ženy zase mohou trpět například na vaginální suchost. Ať jde o cokoliv, mluvte o tom. Pochopíte navzájem, kde je problém. A případně vyhledejte pomoc lékaře.

Čas s partnerem

K budování sexuálního vztahu je důležité, abyste spolu posilovali i vztah mimo postel. Každý máme své povinnosti. Děti, práci, ale i třeba koníčky. Dejte alespoň několikrát do týdne přednost svému partnerovi. Travte s ním volný čas, věnujte se vašim společným koníčkům a komunikaci.

žena a muž

Flirtujte!

Že už máte za sebou doby, kdy jste se svým partnerem na začátku vztahu flirtovali? A není to škoda? Vzpomínáte si na ty příjemné pocity, které jste měli, když jste si vyměňovali navzájem lichotky a různé provokativní narážky, gesta a doteky? Vraťte se k tomu! Stačí třeba upřímná lichotka, nebo dejte svému partnerovi do tašky lísteček se vzkazem, jak dobře dnes vypadá.