Jak udržet čistou vodu v bazénu

Předpokladem čisté a průzračné vody v bazénu je především účinná filtrace a přesné dávkování chemie.
Ideální dezinfekce – kromě filtru je zapotřebí dobře promyslet i druh dezinfekce. Zvolit můžeme buď chlorovou nebo bez chlorovou. Chlorová dezinfekce zahrnuje všechny chlorové granuláty, tablety a roztoky. Bez chlorová dezinfekce je založena na působení roztoků peroxidu vodíku ve vzájemné kombinaci s UV lampou nebo ionizátorem.
Výhodou chlorové chemie je nízká cena, vysoký dezinfekční a oxidační účinek a snadné dávkování.
chlapec v bazénu
K vysrážení nečistot používáme vločkovače neboli tzv. flokulanty. Nečistoty se shluknou do vloček, usadí se na dně bazénu a voda je opět průzračná.
Několik základních typů pro udržení čisté vody v bazénu.
1. Čistěte stěny bazénů. Vodní kámen, prach, mastnota a další nečistoty vytváří na stěnách bazénu typicky černý kroužek. Je to živná půda pro řasy a zákaly. Špínu zlikvidujte vysavačem nebo ručně kartáčem.
2. Zajistěte dostatečné filtrování podle velikosti bazénu, teploty ovzduší a stavu vody. Doba filtrování se pohybuje mezi 4-8 hodinami denně. Nejméně jedenkrát týdně filtr propláchněte.
3. Pravidelně kontrolujte hodnoty PH a koncentrace chlóru.
4. Jedenkrát týdně použijte dávku preventivního přípravku proti nárůstu řas. Některé řasy, totiž odolávají běžným chlorovým prostředkům
5. Jedenkrát týdně použijte vločkovač, který brání tvorbě zákalů.
6. Proti vnášení nečistot do bazénu je dobré poblíž umístit sprchu nebo nádrž s vodou, ve které si každý před vstupem do bazénu opláchne nohy.
čistá voda
Veškerá údržba, s výjimkou vločkování se provádí při zapnutém filtračním zařízení.
Nikdy nemíchejte přípravky PH s chlorovanými přípravky. Každý přípravek rozmíchejte zvlášť. Chlorové tablety dávejte pouze do dávkovače, nikdy přímo do vody. Riskovali byste vybělení plastu či folie.
Vždy dodržujte určené dávkování.