Jak by se vám bydlelo v celoročním mobilním domě

Město nemá jen samá pozitiva

Lidé, žijící na venkově, jsou zvyklí na větší klid, méně chaosu a také na více energie z okolního prostředí. Musíte si uvědomit, že na ně působí lesy, louky, stromořadí u silnic, rostliny v zahradách a samozřejmě také zvířata hospodářská i divoká. To vše jsou živí tvorové, produkující energii, a citliví lidé to dobře dokážou vnímat třeba v okamžiku, kdy obejmou strom, jak to např. dělávala Květa Fialová.

tulipány na zahradě

Ve městech je také spousta energie, jsou tu městské parky další zeleň, jenže té je tu v poměru k zastavěným plochám relativně málo. Je tu zkrátka více betonu, asfaltu, více aut, více obchodních center, panelových domů, továren a další zástavby. Neblahý vliv na lidskou psychiku má také velká koncentrace lidí na malé ploše, toto může vyvolávat agresivitu a různé další negativní vzorce chování. A cokoli negativního, jak známo, zkracuje život a mění jeho kvalitu k horšímu. Proč si tedy kazit život ve městě, když je možné odstěhovat se na venkov?

louka za domem

V současné době máme i větší možnosti díky Internetu a záleží jen na nás, jak je využijeme. Tímto způsobem lze pracovat z domova, objednávat zboží v e-shopech včetně potravin, a je možné si také něco pěstovat na vlastní zahradě. V některých případech nemusí lidé, jak se říká, vytáhnout paty z domu, a užívat si krásné prostředí vlastní parcely, např. v rekreační lokalitě. Celoroční mobilní dům lavarohouse.cz lze totiž také postavit v místě nevyhovující chaty, na okraji lesa, relativně daleko od civilizace.

Další výhodou mobilních domů je úsporné bydlení, co se týče financí. Je možné tu využít vlastní zdroj pitné a užitkové vody, vytápět dům dřevem v krbu či krbových kamnech, nechat si namontovat a zapojit fotovoltaické panely a využívat zásobník na propan-butan pro vaření, takže nepotřebujete mít k dispozici ani přípojku zemního plynu.