Co je to nosič na tažné zařízení

Je samozřejmé, že ne všichni jsme zběhlí ve všech žargonech. Zvlášť když uvážíme, že prakticky každá profese či koníček má své vlastní termíny, které zasvěcenci znají, avšak laikovi příliš neřeknou. Tento vývoj je samozřejmý, neboť tyto výrazy umožňují lidem popsat jedním slovem věc či situaci, kterou by jinak bylo nutné říci více slovy. Navíc druhá strana přesně ví, o co se jedná, aniž by bylo nutné další vyjasňování.staré tažné zařízení

Tomuto vývoji se nevyhnul ani automobilový průmysl. Stačí, když přijdete do jakékoliv autodílny a zaposloucháte se do hovoru mechaniků. Brzy zjistíte, že jim vůbec nerozumíte. Znáte slova, která říkají, ale dohromady vám dávají asi takový smysl, jako by mluvili cizí řečí, kterou jste v životě neslyšeli.

Problém může být, když tyto výrazy začnou používat i při komunikaci se zákazníky. Pro ně jsou tak samozřejmé, že jim ani nepřijde na mysl, že byste jim nemuseli rozumět. V tom případě je dobré je na to upozornit, než jim vše odkývat. Pokud si nejste jisti, o čem mluví, řekněte, že nevíte, co má na mysli. Je to lepší, než předstírat, že víte, o čem je řeč.

Jedním z používaných výrazů může být i nosič na tažné zařízení. Zde mnoho lidí tápe a neví, co si má pod tímto výrazem představit. Abychom to pochopili, pojďme si jej rozebrat po jednotlivých slovech. Začneme odzadu.zrezivělá přípojka na tažné zařízení

Co je to tažné zařízení? Jednoduchá odpověď, stroj, který může táhnout nějaký náklad. V tomto kontextu se tedy myslí automobil, http://blesk.cz/clanek/zpravy-politika/512081/uz-v-patek-se-losuje-dalsi-kolo-uctenkovky-jaky-automobil-muzete-vyhrat-tentokrat.html a nemusí to být zrovna kamion. I za ten osobní lze přece připojit vozík, tudíž se dle definice jedná o tažné zařízení.

Dále tu máme slovo nosič. Neuděláme chybu, když si představíme například nosič na kolo, do kterého jej upevníme, aby nám nespadlo.

A nyní již máme celý výraz: ve většině případů se jedná o na střeše vozu umístěné nosiče na jízdní kola. Uznejte, že výraz nosič na tažné zařízení je kratší. Není tedy divu, že je používaný.

Rozhodně neprohloupíte, když se několika takovýmto výrazům naučíte. Přece se říká, že čím víc jazyků znáte, tím více jste člověkem. A toto je skutečně jako další jazyk.